ubezpieczymycie.pl
porady_ubezpieczeniowe
Największym szczęściem jest dziecko

Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka.

Jan Paweł II  (1920-2005)

 

Ania choruje na rdzeniowy zanik mięśni, Krzyś liczy na Ciebie, daj mu swoje serce. Wyślij sms na numer...


Takie apele do ludzi dobrej woli oglądamy na co dzień w telewizji. Ale jeden sms to tylko kropla w morzu potrzeb dla chorego dziecka. Wyobraźmy sobie teraz, że każdy z nas odkłada codziennie 3,40zł do skarbonki "Dla mojego kochanego dziecka". Po miesiącu otrzyma 102 złote,a po roku 1224zł, to wystarczy, żeby zabezpieczyć życie swojej pociechy. Jeśli oddamy te pieniądze na lokatę, będziemy mieć nadal...pieniądze. Jeśli oddamy te pieniądze na "ubezpieczenie specjalnie dla dziecka..." po latach dostaniemy nie tylko zainwestowane pieniądze, ale otrzymamy ochronę dla dziecka. W razie złamania ręki, poważnego urazu Allianz wypłaci odszkodowanie. Podczas przebywania w szpitalu, Allianz wypłaci "bólowe" za każdy dzień pobytu oraz co najważniejsze gwarantuje wypłatę pieniędzy w razie poważnego zachorowania dziecka np nowotwór, chłoniak, białaczka, niewydolność nerek, wątroby, cukrzyca, przeszczepy, śpiączka, utrata mowy i wiele innych.
Czasem wydaje nam się, że 100zł miesięcznie to dużo, ale ileż pieniędzy tracimy choćby w drodze z pracy do domu. Dopiero w obliczu tragedi zdajemy sobie sparwę, jak te zakupione drobiazgi są niepotrzebne i błache. Wtedy liczy się każdy grosz. Czy nie byłoby cudowne, gdyby ktoś w obliczu ciężkiej choroby dał nam 100 tysięcy złotych na koszty leczenia, lekarzy, zabiegi, sprzęt do rehabilitacji.
Rozwiązaniem jest "ubezpieczenie specjalnie dla dziecka". Jest to jedyny program zabezpieczający również życie rodziców. Wielu z nas trapi myśl, co będzie działo się z naszą pociechą jeśli nas zabraknie. Przy śmierci rodziców (wariant na pierwszą śmierci lub drugą śmierć-opcje do wyboru) Allianz przejmuje na siebie opłacanie składek do dnia określonego w umowie. To daje nam gwarancję, że nawet jeśli nas już nie będzie nasze dzieci będą miały za co żyć, uczyć się, wchodzić w dorosłe życie.

Na koniec pytanie: Masz ubezpieczenie samochodu? Zabezpieczyłeś już swój dom? Pomyślałeś o emeryturze? Kiedy pomyślisz o ubezpieczeniu najważniejszego - życia? Życia swojego dziecka.
Ogromnie zachęcam do zapoznania się z naszą ofertą Ubezpieczenia specjalnie dla...

Twój dom

Twój dom może zastąpić cały świat. Cały świat nigdy nie zastąpi Ci domu

B. Paskal


Zacznę od tego jak bardzo istotne jest ubezpieczenie domu. Jest jeszcze wiele osób, które nie zabezpieczyły dorobku swojego życia, mając nadzieję, że pewnie nic złego im się nie stanie. Myślę, że nie powinniśmy kusić losu, nawet jeśli przez 30 lat nie było żadnej szkody, bo nigdy nie wiemy co może się przytrafić. Szczególnie teraz występują dawniej nie spotykane anomalia pogodowe: wichury, ulewne deszcze, powodzie, grad. Wystarczy kilka chwil, by nasz dom rozsypał się jak domek z kart.
Nie zachowujmy się jak świnki z baśni Braci Grimm, które nie dały się przekonać, że budowanie domków ze słomy nie ma sensu. Dopiero po szkodzie dotarło do nich, że nie miały racji. Bądźmy mądrzejsi od bajkowych świnek, przewidujmy co może się przytrafić, zapobiegajmy wystąpieniu szkód. Doskonałym sposobem na spokojne życie pod własnym dachem jest ubezpieczenie.


Na co powinniśmy zwrócić uwagę:

  • Sumę ubezpieczenia (większość towarzystw ubezpieczeniowych zaniża wartość domu)
  • Zakres ubezpieczenia (od jakich zdarzeń losowych wypłacane jest odszkodowanie)
  • W jakiej wartości jest ubezpieczenie ( najlepsza wartość odtworzeniowa)
  • Wysokość franszyzy


Należy ubezpieczać domy na wysokie sumy ubezpieczenia (odpowiadające wartości domu), w przeciwnym razie następuje niedoubezpieczenie, które skutkuje obniżoną wypłatą odszkodowania.
Przy wyborze ubezpieczenia najważniejszy jest jego zakres, czyli od jakich ryzyk jesteśmy chronieni (im więcej tym lepiej).
Co najważniejsze Allianz ubezpiecza domy w wartości odtworzeniowej, to znaczy że za wypłacone odszkodowanie będziemy mogli odbudować utracone mienie (nie potrącamy kwoty za amortyzację- zużycie).
W Towarzystwach Ubezpieczeniowych występuje pojęcie franszyzy. Należy zwrócić uwagę ile wynosi franszyza, czy można ją wykupić, jeśli tak, ile kosztuje.

Więcej w dziele oferta

1 | 2 | 3 | 4

Wyszukaj interesujące Cię informacje

oferta

Oferujemy:

  • ubezpieczenia życiowe, zdrowotne, majątkowe
  • zabezpieczenie emerytury
  • NNW, OC, AC, Car assistance
  • ubezpieczenia firmy (pakiet Allianz Biznes Plus)
  • doradztwo ubezpieczeniowe i finansowe
zobacz pełną ofertę