ubezpieczymycie.pl
porady_ubezpieczeniowe
Jakie ubezpieczenie?

Miałem wypadek samochodowy:

 

Jednym z obowiązkowych ubezpieczeń jest OC komunikacyjne. Ponieważ wypadki i stłuczki samochodowe zdarzają się często, warto wiedzieć jak zachować się w takiej sytuacji.

Jeśli chodzi o odszkodowanie to przede wszystkim możemy ubiegać się o pieniądze z OC osoby odpowiedzialnej za szkodę. Jeśli to my jesteśmy sprawcami szkody, możemy zgłosić roszczenia z tyt. ubezpieczenia AC.

 

Niezbędne dokumenty:

 • prawo jazdy sprawcy,
 • dowód osobisty lub paszport kierowcy,
 • polisa OC, z której spisujemy numer ubezpieczenia, TU sprawcy, datę ważności polisy oraz na kogo jest wystawiona (sprawca nie musi być właścicielem auta),
 • dowód rejestracyjny samochodu. Koniecznie dokładnie spisujemy dane właściciela oraz kontakt telefoniczny do niego.

 

Pamiętaj o:

 • zdjęciach szkód, które odniosły samochody,
 • opisie zdarzenia oraz oświadczenia sprawcy o spowodowaniu szkody. Starannie przeczytaj, czy opis i oświadczenie pokrywają się z rzeczywistością,
 • wezwaniu policji, jeśli odniosłeś wrażenie, że sprawca będzie chciał wycofać się z oświadczenia. Zdjęcia i opis zdarzenia umożliwią pokrycie strat z ubezpieczenia OC sprawcy, ale będzie to trwało dłużej,
 • jeśli samochód uniemożliwia ci dalszą jazdę - wezwij pomoc drogową. W sytuacji gdy masz polisę assistance, skorzystaj z numerów w niej podanych.


Zachorowałem w podróży:

 

Najlepszym ubezpieczeniem jest Globtroter, który zapewnia pełen komfot na krótkich i długich wyjazdach, wczasach.

W razie zajścia potrzeby dzwonimy na numer infolinii: 0 801 10 20 30, gdzie zostaniemy szczegółowo poinformowani o dalszym postępowaniu. Najczęsciej pracownik infolinii umawia nam wizytę u lekarza, bądź kieruje lekarza do miejsca naszego pobytu. Wizyta odbywa się za darmo, jeśli za granicą, w pobliżu znajduje się placówka współpracująca z Allianz, jeśli nie - płacimy za wizytę, bierzemy FV, za którą Allianz zwróci pieniądze po powrocie do kraju.

Pracownicy całodobowej infolini dbają o komfort naszego pobytu. Sami umawiają wizyty, nie musimy się więc martwić barierą językową.

 

Zalałem komuś mieszkanie:

 

Od takich nieszczęść chroni nas ubezpieczenie "wszystko co w domu", gdzie mamy opcję odpowiedzialności cywilnej, wobec osób trzecich. Nie musimy się więc martwić, skąd wziąć pieniądze na remont mieszkania dla sąsiada- od tego mamy OC.

Jeśli zalał nas sąsiad?

My zgłaszamy szkodę, że zostaliśmy zalani, bądź (np. jeśli nie chcemy zgłaszać szkody w naszym ubezpieczeniu, chociażby żeby nie tracić zniżek) zgłaszamy szkodę w ubezpieczeniu sąsiada, który powinien mieć wykupione OC. Ponadto assistance przy ubezpieczeniu gwarantuje nam naprawę zalanego sprzętu, bądź wezwania fachowca, który szkodę naprawi (np. hydraulik, malarz, tynkarz- w zależności od wielkości szkody).

 

Skradziono mi samochód:

 

Od takich przykrych zdarzeń chroni nas wyłącznie polisa AC. Auto Casco to również ochrona przed zniszczeniem, wybiciem szyb, porysowaniem lakieru itp.

 

Należy pamiętać, że zgłaszając krazież na policji będziemy potrzebować następujących dokumenty:

 • oryginał ważnej polisy OC;
 • dokumeny potwierdzające, że skradzione auto należało do ciebie: dowodu rejestracyjnego, dowodu osobistego lub paszportu;
 • jeśli dowód rejestracyjny został skradzionywraz  z autem, w trakcie składania zawiadomienia w TU dobrze jest mieć ze sobą fakturę lub umowę kupna-sprzedaży  samochodu.


Moje mieszkanie zostało okradzione:

 

Od takich wydarzeń chroni przede wszystkim ubezpieczenie "wszystko co w domu". W sytuacji kradzieży należy zadzownić na infolinię Allianz 0 801 10 20 30 oraz na policję. Zanim uda się otrzymać odszkodowanie, warto skorzystać z opcji assistance- pomoc w uprzątnięciu po szkodzie, wezwać ślusarza, który wymieni zamki, itp.

 

Nie zapominajmy o Car Assistance

Coraz więcej firm dodaje gratis do ubezpieczenia OC samochodu pakiet assistance. Allianz jest jednym z Towarzystw, które posiada tą opcję od bardzo dawna i oferuje szeroki zakres świadczeń w tym zakresie.

Jeśli cena OC w innym towarzystwie nie różni się od ceny w Allianz argumentem decydującym o wyborze powinien być Mini Car Assistence.


Jakie świadczenia wchodzą w skład Car Assistance?


W sytuacji unieruchomienia pojazdu niezależnie od odległości od miejsca zamieszkania do miejsca wypadku Allianz zorganizuje i pokryje koszty:

 

 • Naprawy samochodu na miejscu wypadku do limitu 125 Euro
 • Holowania samochodu do najbliższego warsztatu naprawczego do wartości 125 Euro, gdy nie ma możliwości naprawy samochodu na miejscu

 

Świadczenia dodatkowe:
W razie wypadku Allianz udziela wskazówek dotyczących postępowania po wypadku, inofmracji o telefonach pomocy drogowej, lokalnej sieci warsztatów i możliwości naprawy pojazdu. Allianz przekazuje wiadomości osobie wskazanej przez kierowcę pojazdu, udziela informacji o możliwości wynajmu pojazdu zastępczego itp.

Car Assistance - dodatkowe ubezpieczenie przy AC samochodu.


Allianz gwarantuje ochornę nie tylko kierowcy ale i pasażerom, zarówno w Polsce jak i w czasie podróży na terytorium państw Europy objętych systemem Zielonej Karty.


Jakie świadczenia wchodzą w skład Mini Car Assistance?


Zdarzenia dotyczące unieruchomienia pojazdu

 • W sytuacji unieruchomienia pojazdu Allianz organizuje i pokrywa koszty naprawy pojazdu na miejscu zdarzenia lub jeśli pojazd nie na daje się do naprawy na miejscu - koszty transportu, holowania do do najbliższdego zakładu naprawczego, garażu, parkingu, miejsca zamieszkania

          Limit odpowiedzialności

          do 125 Euro dla zdarzeń w Polsce

          do 250 Euro poza granicami Polski

 

 • W razie unieruchomienia pojazdu Allianz pokrywa i organizuje koszty parkingu (max do 2 dni).

          Limit odpowiedzialności:

          25 Euro w Polsce

          38 Euro za granicą 

 

 • W przypadku braku paliwa Allianz organizuje i pokrywa koszty dostarczenia paliwa.

 

 • W sytuacji gdy unieruchomienie pojazdu miało miejsce ponad 30km od miejsca zamieszkania i z powodu świąt, dni wolnych transport pojazdu jest nie możliwy Allianz organizuje i pokrywa koszty zakwaterowania kierowcy i pasażerów.

         Limit odpowiedzialności

         50 Euro/doba na osobę w Polsce
         75 Euro/dobę na osobę za granicą.

 

 • Jeżeli naprawa pojazdu w Polsce potrwa conajmniej 48 godzin Allianz organizuje i pokrywa koszty powrotu do miejsca zamieszkania kierowcy i pasażerów, koszty kontynuacji podróży lub koszty zakwaterowania kierowcy i pasażerów przez czas naprawy pojazdu (max 2 dni), jeśli unieruchomienie pojazdu nastąpiło 30 km od domu.

 

 • Jeżeli naprawa pojazdu potrwa conajmniej 12 godzin Allianz organizuje i pokrywa koszty pojazdu zastępczego na okres naprawy pojazdu (max 4 dni).

 

 • Jeżeli nastąpiła kradzież samochodu Allianz organizuje i pokrywa koszty pojazdu zastępczego na okres 4 dni.

 

 • W razie złomowania i holowania do złomowania Allianz organizuje i pokrywa koszty powrotu pasażerów i kierowcy do miejsca zamieszkania:

          W Polsce - pociągiem I klasy lub autobusem
          Za granicą pociągiem I klasy

 

 • W razie kradzieży pojazdu, Allianz organizuje i pokrywa koszty zakwaterowania (max 2 dni) lub powrotu do miejsca zamieszkania kierowcy i pasażerów jeśli pojazd nie został odnaleziony w ciągu 48 godzin.

          Limit odpowiedzialności na koszty zakwaterowania:

          50 Euro/ doba na osobę w Polsce
          75 Euro/doba na osobę za granicą

 

Zdarzenia dotyczące wypadku

 

 • Jeżeli ubezpieczony dostał obrażeń ciała w skutek wypadku i potrzebny jest transport medyczny Allianz pokryje koszty transportu do placówki medycznej lub miejsca zamieszkania bez ograniczeń kwotowych, również za granicą.

 

 • Jeżeli podczas wypadku ubezpieczony jest hospitalizowany (powyżej 7 dni) Allianz pokryje koszty i zorganizuje podróż jednej osoby bliskiej oraz jej zakwaterowanie (max 5 dni).

 

 • W sytuacji gdy wypadkowi ulegnie ubezpieczony i nie jest w stanie prowadzić pojazdu Allianz zorganizuje kierowcę, który możliwie najkrótszą drogą przywiezie pasażerów do miejsca zamieszkania. W sytuacji gdy zabraknie miejsca w pojezdzie Allianz zorganizuje i pokryje koszt transportu jednej z osób pociągiem klasy I lub autobusem, jeżeli czas podróży jest dłuższy niż 12 godzin - samolotem

 

 • Jeżeli Ubezpieczony uległ wypadkowi i jest hospitalizowany, Allianz zapewnia opiekę lekarską i pokrywa koszty:

          Domowej wizyty lekarskiej - limit do 40 Euro
          Domową wizytę pielęgniarską - limit do 20 Euro
          Sprzęt do rehabilitacji - limit do 40 Euro

 

 • W razie śmierci ubezpieczonego Allianz pokrywa i organizuje koszty:

          Transportu do miejsca pochówku, bez limitu
          Koszty pogrzebu (trumna, pochówek itp) do limitu 1000 Euro łącznie

 

 • Ponadto Pakiet świadczeń dodatkowych:

          Udzielanie ifnormacji przed podróżą - niezbędne dokumenty, stan dróg, wybór trasy
          Podczas podróży udziela informacji o autoryzowanych warsztatach i sieci firm wynajmujących samochody

 

Pamiętajmy o Pakietach Car Assistance, mimo że są one dodawane gratis do ubezpieczenia nie oznacza, że są nic nie warte. Pakiet w Allianz jest mocno rozbudowany i zakres świadczeń jest bardzo szeroki. Warto wiedzieć co wchodzi w skład naszego Car Assistance i wykorzystywać go, w końcu po to jest.

Rada? Nie zapominajmy o Cas Assistance!

1 | 2 | 3 | 4

Wyszukaj interesujące Cię informacje

oferta

Oferujemy:

 • ubezpieczenia życiowe, zdrowotne, majątkowe
 • zabezpieczenie emerytury
 • NNW, OC, AC, Car assistance
 • ubezpieczenia firmy (pakiet Allianz Biznes Plus)
 • doradztwo ubezpieczeniowe i finansowe
zobacz pełną ofertę